AB IN DEN WALD

Open Filteroptions

"Know-how" in its best way

04.12.2014

Please find the Polish report here. A short summary is also available in German.


Academy in Posen/Poland, 15th November 2014

Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych, Koła Leśników przy Uniwersytecie Przyrodniczym oraz firmy Kombus dzieci z Poznania i okolic miały możliwość wziąć udział w Akademii Plant-for-the-Planet.

15 listopada br. był dniem pełnym przygód i ciekawych doświadczeń dla dzieci w wieku od 8 do 15 lat, podczas którego dowiedzieli się o kryzysie klimatycznym. Zostali zachęceni do samodzielnych działań w tej dziedzinie! Starsi Ambasadorowie Klimatyczni, Luiza Roszkiewicz i Mikołaj Szymkowiak otworzyli Akademię referatem i poprowadzili młodszych kolegów przez zagadki zmian klimatycznych.

Dzieci nie tylko posadziły 500 dębów, ale również dowiedziały się o globalnej nierówności klimatycznej podczas gry „ Świat”, uczyły się pięknego przemawiania a następnie ćwiczyły swoje umiejętności prezentując samodzielnie zaplanowane działania pro ekologiczne. Przedstawienie projektów rodzicom, przyjaciołom i organizatorom zakończyło dzień pełen wrażeń. Po oklaskach można było stwierdzić, że prezentacje się udały, a rodziców rozpierała duma.Na zakończenie tego ciekawego dnia wszystkie dzieci zasłużenie otrzymały certyfikaty Ambasadorów Sprawiedliwości Klimatycznej. Ponad to otrzymały pakiety ambasadorskie – książki dotyczące drzew i lasów oraz koszulkę z logo Plant-for-the-Planet.Drużyna Plant for the Planet chciałaby serdecznie podziękować wszystkim, bez których Akademia nie mogłaby się odbyć. Specjalne podziękowania dla lokalnego organizatora Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Niezwykła była również pomoc wielu wolontariuszy i sympatyków, którzy byli odpowiedzialni za zaplecze Akademii, tj. obsługę techniczną, lokalizację, catering, drzewka i wiele innych, bez których Akademia nie udałaby się tak dobrze.

Już nie możemy doczekać się kolejnych Akademii Plant-for-the-Planet w Poznaniu!

All pictures are available online.

atrás