AB IN DEN WALD

Open Filteroptions

Another successful Academy in Opole, Poland

02.12.2014

Please find a short summary of the Academy's report in Polish. Unfortunately, the complete report is only available in German.


Akademia Plant-for-the-Planet 27. września 2014 Opole
Ta Akademia jest możliwa dzięki Zott SE & Co. KG

Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Mjr. Hubala 2, Opole

9:00 Rejestracja uczestników

9:30 Przywitanie oraz wspólne zapoznanie

Uroczyste powitanie przez: Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5 w Opolu, Panią Ewę Mielniczuk. Reprezentantów firmy Zott Polska – Panią Ewelinę Czuczman.

10:00 „Teraz my- dzieci ratujemy naszą Ziemię” - referat ambasadora nt. sprawiedliwości klimatycznejPodczas wykładu dzieci miały okazję zapoznać się z problemami dot. zmian klimatu na świecie oraz nauczyły się co dobrego same mogą zrobić dla naszej Planety. Po raz pierwszy wykład poprowadziły dzieci, które uczestniczyły w poprzedniej edycji warsztatów w Opolu.

10:45 Pytania i rozmowy w nawiązaniu do referatu

11:00 Przerwa na jogurt

11:30 Wspólna gra pt.: „Świat”Podczas gry: „Świat” uczestnicy warsztatów zapoznali się problemami z jakimi walczą mieszkańcy poszczególnych kontynentów na całym świecie.

12:15 Szkolenie z retoryki – każdy może zostać ambasadorem ekologicznym
W dzisiejszych czasach coraz częściej mamy do czynienia z wystąpieniami publicznymi, stąd
w trakcie warsztatów przeprowadzono szkolenie z retoryki. Po informacjach teoretycznych przyszedł czas praktykę: każde z dzieci otrzymało temat, który następnie miało zaprezentować przed publicznością.13:15 Obiad

Tereny leśne Nadleśnictwa Opole

14:00 „Drzewo za drzewo”- Wspólna wyprawa do lasu, by posadzić drzewka.Podczas akcji wspólnie zasadziliśmy ponad 500 drzew!

15:45 Transport powrotny do szkoły

Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Mjr. Hubala 2, Opole

16:00 Przerwa na ciasto

16:15 Praca w grupach: tworzymy nasze pierwsze projekty!

Po intensywnych szkoleniach, grach i sadzeniu drzewek przyszedł czas na tworzenie pierwszych projektów ekologicznych przez dzieci. Uczestnicy zaskoczyli nas swoimi kreatywnymi pomysłami, a także odwagą w ich prezentacji.

17:30 Spotkanie z rodzicami, znajomymi i zainteresowanymi. Prezentujemy dorosłym nasze plany i wizje środowiskowe. Wręczenie uczestnikom warsztatów certyfikatów i mianowanie ich ambasadorami sprawiedliwości klimatycznej

Na zakończenie dnia dzieci z Opola samodzielnie zaprezentowały kilka slajdów wykładu nt. sprawiedliwości klimatycznej przed rodzicami. Ideą spotkań jest bowiem, aby to dzieci uczyły kolejne dzieci.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał certyfikat ambasadora sprawiedliwości klimatycznej oraz drobny upominek.

18:30 Zakończenie warsztatów

Please find all picture in the Plant-for-the-Planet Flickr-Album.

atrás